تعمیرکاران کر تعمیرات کرکره

تعمیرات کرکره برقی

تعمیرات کرکره برقی شامل موارد بسیار زیادی است چرا که اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی در نوع خود تنوع زیادی دارند. از جمله مهمترین اجزاء و قطعات به کار رفته در کرکره برقی می توان به موتور کرکره برقی، تیغه های کرکره برقی، کنترل و یا ریموت کرکره برقی و همچنین مدل های مختلف سنسور به کار رفته در کرکره برقی اشاره نمود.

تعمیرات کرکره برقی موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. کرکره برقی از قطعات مختلفی تشکیل می شود که هر یک از این قطعات باید کار کرد سالم و بدون عیب و نقص داشته باشند و در نتیجه دست به دست هم داده و کرکره برقی فعالیت خود را به درستی انجام دهد. یکی از مواردی که در استفاده از کرکره برقی اهمیت بسیار بالایی دارد، رگلاژ کرکره برقی یا همان تنظیم میزان بالا و پایین بودن کرکره برقی می باشد. برای انجام رگلاژ کرکره برقی مدل های مختلف از موتور بر روی آن سوار می گردد و باید از یک آچار مخصوص استفاده نموده و تنظیم میکروسوئیچ و همچنین تنظیم حد بالا و پایین بودن کرکره برقی اقدام نماییم.

خدمات مرتبط :

تعمیرات کرکره برقی

 همچین رگلاژ کرکره برقی از پارامترهای تعمیر کرکره برقی علاوه بر اینکه میزان بالا و پایین بودن کرکره برقی را مشخص می نماید، تا حدودی باعث نرمی و راحتی کارکرد کرکره برقی و همچنین آسان تر شدن بالا و پایین رفتن آن می گردد.

تعمیرات کرکره برقی در قسمت درب کرکره

بی شک می توان گفت درب کرکره برقی یکی از مهم‌ترین قطعات و اجزای به کار رفته در مدل های مختلف کرکره برقی می باشد که در انواع مختلفی یافت می شود. هر یک از تیغه های به کار رفته در درب کرکره برقی از جنس ها و متریال مختلفی ساخته می شوند. هر کدام از آنها از نظر شکل ظاهری و نمای بیرونی با یکدیگر دارای یک سری تفاوت می باشند.

در هنگامی که می خواهیم برای تعمیرات کرکره برقی در قسمت درب کرکره ای اقدام کنیم باید به این موضوع توجه کنیم که تیغه کرکره از چه متریالی بوده و همچنین موتور به کار رفته در کرکره ای برقی از چه نوعی می باشد. در نتیجه لازم است تا برای تعمیرات کرکره برقی از افراد متخصص و با تجربه استفاده نموده تا بتوان در کمترین زمان ممکن خرابی مورد نظر را پیدا کرده و برای تعمیرات کرکره برقی اقدام نمود.

تعمیرات کرکره برقی در قسمت غلطک

در حالت کلی می‌توان گفت تعمیرات کرکره برقی و خصوصاً قطعاتی مانند غلطک کرکره برقی و یا موتور کرکره برقی احتیاج به تخصص و دانش و تجربه کافی در این زمینه دارد. موارد بسیار زیادی وجود دارد که باعث ایجاد عیب و نقص در کارکرد کرکره برقی می‌شود. به عنوان مثال ممکن است در هنگام پایین دادن درب کرکره برقی قسمتی از مسیر آن پایین آمده و دوباره به سمت بالا هدایت شود و با توجه به گلوله و کثیفی هایی که در لابلای غلتک ها به وجود آمده، دستگاه نتواند حرکت رو به جلو انجام دهد.

photo 2019 05 12 23 25 07

تعمیرات کرکره برقی در قسمت غلطک

در عمل این موضوع به دلیل تنظیمات خاصی است که در سنسور کرکره برقی برنامه ریزی می شود. در حالت کلی دلایل بسیار زیاد موجب خرابی موتور به کار رفته در کرکره برقی شده و در نتیجه احتیاج به تعمیرات کرکره برقی پیش می آید. از جمله مهمترین دلایل ایجاد خرابی در کرکره برقی و احتیاج به تعمیرات کرکره برقی مواردی هستند که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:

  • استفاده نادرست از کرکره برقی
  • ایجاد خسارات بر کرکره برقی به صورت کاملا عمدی و از روی قصد
  • انجام نصب کرکره برقی توسط یک نصاب غیر حرفه ای و غیر متخصص
  • و بسیاری موارد دیگر

با توجه به همین موضوع احتیاج است تا به کارکرد موتور کرکره برقی و غلتک های به کار رفته در کرکره برقی توجه ویژه داشته و در نتیجه طول عمر آنها افزایش پیدا کرده و دیرتر به تعمیرات کرکره برقی احتیاج پیدا نمایند.

تعمیرات کرکره برقی در قسمت درب کرکره

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در هنگام تعمیرات کرکره برقی درب کرکره برقی می باشد، چرا که این قسمت از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی بوده و از تیغه های مختلفی با متریال مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. در حالت کلی تعمیرات کرکره برقی درب و درب کرکره ای با استفاده از افراد متخصص و دانش کافی صورت پذیرد تا در نتیجه خرابی لازم در کمترین زمان ممکن بررسی شده و کارکرد صحیح کرکره برقی نتیجه گردد.

مهمترین دلایل خرابی کرکره و لزوم تعمیرات کرکره برقی

بدیهی است بعد از اینکه کرکره برقی برای مدت زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد، این موضوع پیش می‌آید که کارکرد کیفیت دچار اختلال شده و به درستی کار نکند که در این موارد لازم است نسبت به تعمیرات کرکره برقی اقدام نموده و با پیدا کردن علت خرابی کرکره برقی، نسبت به برطرف کردن آن اقدام نموده تا در نتیجه که دستگاه بتوانند فعالیت خود را به درستی انجام دهد. دلیل های بسیار زیادی برای خرابی کرکره برقی وجود دارند.

مهمترین دلایل تعمیرات کرکره برقی

همچنین می توان خرابی کرکره برقی را از دو نوع مکانیکی و الکترونیکی دانست که هر کدام از این شاخه ها موارد بسیار زیادی را در بر می گیرد. به عنوان مثال در مواردی پیش می آید که با زدن دکمه بر روی ریموت کرکره برقی کرکره برقی حرکت نکرده و بالا و پایین می‌رود در این موارد لازم است تا بتوان ریموت را بررسی کرده و متصل بودن برق به دستگاه اطمینان حاصل نماییم در صورتی که ریموت دستگاه مشکلی نداشت لازم است تا موتور کرکره برقی مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که این دستگاه این قسمت از دستگاه دچار مشکل بود نسبت به تعمیرات کرکره برقی در سمت موتور دستگاه اقدام نماییم.

تعمیر کرکره اتوماتیک

همچنین در صورتی که تیغه های کرکره برقی به آرامی حرکت کرده و مانند سابق بالا و پایین می شوند ممکن است چیزی در بین  تیغه ها وجود داشته و در نتیجه باعث کند شدن حرکت آنها شده باشند. در این موارد لازم است تا نسبت به از بین بردن موارد اضافی بین تیغه ها اقدام بوده، چرا که وجود این موارد می‌تواند باعث فشار آمدن به موتور دستگاه برای تیغه های کرکره برقی گردد. در برخی موارد نیز ممکن است که تعمیرات کرکره برقی توسط خود استفاده کننده انجام شود و نیاز نباشد تا به تعمیرکار مراجعه کنیم.

در چنین مواردی می توان با انجام یک سری اقدامات ابتدایی دستگاه را در جهت انجام ساده تعمیرات کرکره برقی آماده نموده و در نتیجه از انجام هزینه اضافی برای تعمیرات کرکره برقی جلوگیری نماییم. به عنوان مثال در برخی موارد باتری ریموت دستگاه تمام شده و می‌توان با تعویض باتری فعالیت صحیح ریموت را ایجاد نمایید و در برخی موارد در مسیر کرکره برقی چیزی وجود داشته باشد که در نتیجه سنسور دستگاه متقابل خود را به درستی انجام دهد.

تازه ترین مقالات

درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک انواع درب اتوماتیک پارکینگی : انواع درب اتوماتیک کرکره برقی  رول آپ با تیغه آلومینیومی از نام کرکره مشخص هست که این نوع درب اتوماتیک درواقع مدل مدرن شده ی

ادامه مطلب
‫0/5 ‫(0 نظر)